SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 5166366
nr 516 6366
Bägare
3 st, Silver, 1800-tal, höjd: 5-13
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 31 mars 2008
31/3 15:46:06
1.500 kr
31/3 15:53:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver